22 Ekim 2019 , Salı 00:23

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın, Mersin Büyükşehir Belediye’ye 71-78 kaybettiği karşılaşmadan sonra başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncumuz Farhiya Abdi açıklamalarda bulundu.


Başantrenörümüz Efe Güven şunları söyledi:

“Mersin Büyükşehir Belediye’yi tebrik ediyorum. Kendi evimizde, kendi seyircimiz karşısında kaybetmememiz gereken bir karşılaşmaydı. Mersin Büyükşehir Belediye puan durumunda konum itibariyle bulunmaları gereken yerde değil. İyi ve kaliteli bir kadroya sahipler. Ancak bugünkü maçta bizim hücumda çok düşük yüzdeyle şut atmamız, çok fazla boş atış kaçırmamız ve ilk yarıda çok fazla top kaybı yapmamızdan dolayı böyle bir sonuç ortaya çıktı. Maçın sonuna kadar oyuncularımız elinden geleni yaptı. Bunu çok fazla söylemek istemiyorum ancak özellikle maçın son pozisyonunda Sinem Ataş’ın atışında bence 2 veya 3 tane faul vardı. Eğer o faul çalınsaydı daha farklı bir konumda olabilirdik. Biz yine de kendi hatalarımızdan ders çıkartıp önümüze bakacağız. Kesinlikle kaybetmememiz gereken bir maçtı. Çok fazla söyleyecek bir şey yok, önümüze bakacağız. İlk yarı bitmeden önce önümüzde iki tane daha maç var. Bu maçları kazanmak için elimizden geleni yapacağız, mücadele edeceğiz, çalışacağız. Daha fazla çalışmamız lazım.”

Oyuncumuz Farhiya Abdi ise şu ifadeleri kullandı:

“Bana kalırsa maçı biz verdik. Maçın tamamı çok yakın geçti ama maçı hediye ettik gibi hissediyorum. Takım olarak daha iyi oynayabilirdik, ben daha iyi oynayabilirdim. Takım olarak çok basit hatalar yaptık ve bunun bedelini ödedik. Maçı kaybettiğimizden çok maçı hediye ettiğimizi düşünüyorum.”Yorum Ekle